Tıpta Bir Devrim; PainHS

Genel olarak tıp dünyasına baktığımızda neredeyse her gün çoğunun bile ismini duymadığımız gelişmeler yaşanmaktadır. Son zamanlarda keşfedilen PainHS testi tıpta devrim yaşatacak nitelikte bir buluş. Avustralyalı bir ekip yaptığı araştırmalar sonucunda PainHS testi sayesinde kronik ağrıların hücreler üzerindeki etkisini ele alarak ağrıya uygun tedavi için PainHS testi uygulayarak önemli derecede doğru tespit ile hastalara doğru tedavi imkanı sağlayacak.

Son zamanlarda azalmasına rağmen geçmiş 20 yıla baktığımızda yanlış tedavilerden dolayı bir çok hastanın yaşamını yitirdiğine şahit olduk. Haber programlarında görmeye alıştığımız yanlış teşhis ve tedavi sonucu mağdur olan aileler ve çocuklar yanlış teşhis ve tedavinin sonuçlarını net bir şekilde kanıtlar nitelikte.

Avustralyalı ekibin uzun süreli incelemeler ve çalışmalar soncunda keşfettiği PainHS testi sayesinde artık doğru teşhis ve tedavi sağlanacak. PainHS testi sayesinde kronik ağrının nedeni tam olarak belirlenerek doğru tedavi sağlanacak.

Yeni kan testi olan PainHS’nin mimarlarından olan Nörolog Mark Hutchinson, “Bu kan testi, bizim için hastalara yeni bir pencere açacak çünkü sadece kesin teşhisi koyan bir alet olarak kalmayacak, ilaç yazma konusunda da daha iyi rehberlik etmemizi sağlayacak. …  Kelimenin tam anlamıyla acı rengini ölçüyoruz. Bulduğumuz şey, kalıcı kronik ağrının, bağışıklık hücrelerinde kalıcı bir ağrının olmadığı bir durumdan farklı bir doğal renge sahip olmasıdır. açıklamasını yaptı.

PainHS adı verilen yeni testin ise dünya genelinde 18 ay içerisinde kullanıma sunulacağı söyleniyor.

1 yorum

  1. tebrikler, haber niteliğinde aydınlatıcı bir yazı; emeklerinize sağlık.
    Gerçekten oldukça mühim bir buluşa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir